Logo Belarus

Logo Belarus

Zdecydowana większość rolników zna białoruską markę ciągników Belarus. Przedsiębiorstwo   działa na rynku rolniczym od 1950 roku, więc może się pochwalić długoletnią obecnością na rynku oraz równie wysokim doświadczeniem w produkcji nowoczesnych, innowacyjnych i przede wszystkim ułatwiających pracę rolnikom na całym świecie pracę ciągników. Na całym świecie, ponieważ ta białoruska firma nie ograniczyła produkcji jedynie do produkcji ciągników na swój rodzimy rynek, ale jej produkty znane są także poza granicami Białorusi.

Szczególnie znane produkty marki Belarus są w krajach dawnego bloku wschodniego, jednak szacuje się, że łącznie ciągniki Belarus dostępne są w około 100 krajach na całym świecie, w tym w USA i stanowią około 8% całkowitej produkcji ciągników na świecie. Ciągniki marki Belarus używane są w bardzo różnych warunkach atmosferycznych i gałęziach gospodarki, począwszy od rolnictwa, przez leśnictwo, a nawet przemysł budowlany, co świadczy o wysokiej trwałości sprzętu i odporności na uszkodzenia i trudne warunki pracy. Szczególną popularność przyniosły marce Belarus poszczególne modele wyprodukowanych ciągników, w tym MTZ-50, MTZ-80 i MTZ-1221. Obecna nazwa marki oznacza „Białorusin” i używana jest od momentu uzyskania przez kraj niepodległości. Wcześniej przedsiębiorstwo znane było jako „Biełaruś”, czyli Białoruś.

Belarus MTZ 820

Belarus MTZ 820

Różnego przeznaczenia ciągniki rolnicze dostać można we wcześniej stu krajach świata, gdzie w każdym z nich działa dealer bądź partner sprzedaży. W Polsce takim importerem ciągników Belarus jest firma Pronar sp. z o.o., która ma swój punkt sprzedaży w miejscowości Narew, natomiast w reszcie kraju posiada swoich partnerów handlowych. W siedzibie placówki zapoznamy się z dokładną ofertą ciągników białoruskiej firmy Belarus.