Logo Deutz-Fahr

Logo Deutz-Fahr

Deutz-Fahr jest niemieckim liderem w branży produkcji ciągników i maszyn rolniczych, zyskujących uznanie na międzynarodowym rynku rolniczym. Głównym hasłem przedsiębiorstwa jest „Specjaliści od traktorów” i rzeczywiście trudno się nie zgodzić z tym hasłem, a długa historia przedsiębiorstwa niejednokrotnie upewnia nas w tym fakcie.

Początków firmy należy doszukiwać się już w roku 1864, kiedy to powstał pierwowzór firmy, czyli Fabryka Silników N.A. Otto & Cie., założona przez Nicolausa Augusta Otto, która później zmieniła nazwę. Największym przełomem w działalności firmy było wynalezienie przez jej założyciela spalinowego silnika czterotaktowego, co otworzyło przedsiębiorstwu drzwi na wiele rozwiązań i profilów działalności. Wynalazek zaowocował rozpoczęciem seryjnej produkcji traktorów i wprowadzenie silników Diesla, z czasem także produkcja małych traktorów, zastosowanie silników Diesla chłodzonych powietrzem w traktorach produkowanych przez firmę, wprowadzenie do produkcji traktorów z przeszkloną kabiną w 1990 roku, a kolejne 5 lat później wypuszczenie na rynek linii traktorów Agrotron, która zrewolucjonizowała rynek rolniczy. Tak gwałtowny rozwój firmy znalazł swoje odzwierciedlenie w liczbach. W 1992 roku z taśmy produkcyjnej zjechał milionowy egzemplarz traktora marki Deutz-Fahr. Od 1995 roku marka jest częścią Grupy Same Deutz-Fahr i produkuje maszyny pod logiem firmy.

Deutz-Fahr 6150

Deutz-Fahr 6150

Do dziś jednak na całym świecie spotyka się jeszcze 500 000 sztuk maszyn marki Deutz-Fahr, z czego około 320 000 znajduje się w samych tylko Niemczech. Chociaż marka nieodłącznie związana jest z produkcją traktorów, to obecnie już jako część wielkiego koncernu produkuje również inne maszyny rolnicze. Całą ofertę można znaleźć w międzynarodowej sieci sprzedaży oraz u dealerów na całym świecie. Jeśli długoletnia tradycja i wykorzystanie nowoczesnych technologii są dla Ciebie priorytetem, to znajdziesz je w produktach produkowanych przez markę Deutz-Fahr. Na stronie internetowej przedsiębiorstwa znajdziesz szczegółową listę miejsc, gdzie możesz znaleźć produkty firmy.