Marka Lamborghini jest nieodłącznym symbolem włoskiego piękna oraz zawrotnej szybkości. Istotnie, włoskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne znane jest z produkcji sportowych samochodów osobowych, jednak obecnie przedsiębiorstwo nie ogranicza się jedynie do nich.

Obecne logo Lamborghini

Logo Lamborghini

Warto wiedzieć, że przed wzrostem popularności firmy przedsiębiorstwo Lamborghini produkowało tylko i wyłącznie traktory, a produkcja popularnych obecnie na całym świecie samochodów rozpoczęła się od dyskusji założyciela marki, czyli Ferrucim Lamborghinim, a Enzo Ferrarim. Lamborghini, niezadowolony ze swojego modelu Ferrari zaproponował swojemu koledze kilka zmian konstrukcyjnych własnego pomysłu, które oczywiście zostały zakwestionowane. Dlatego Lamborghini, nie czekając długo zaprojektował swój pierwszy samochód, według autorskiego projektu. Całe zdarzenie zapoczątkowało lawinę zainteresowania modelem samochodu firmy, co z kolei wywołało większą produkcję i zaprojektowanie kolejnych modeli samochodów, które odniosły podobny sukces. Zdarzenia ta miały miejsce w 1963 roku i są uznane za początek popularnej włoskiej marki motoryzacyjnej. Chociaż obecnie samochody marki Lamborghini spotyka się wiele częściej niż traktory tejże marki, to są one nadal produkowane i znajdują miejsce na roli. Obecnie produkcją ciągników sygnowanym marką Lamborghini zajmuje się inna marka, czyli Lamborghini Trattori, należąca do grupy SAME Deutz-Fahr, chociaż do 1972 roku marka Lamborghini produkowała ciągniki na równi z samochodami osobowymi.

Lamborghini R6

Lamborghini R6

Pewnie  niewiarygodnie to zabrzmi, ale traktory włoskiej marki Lamborghini są niezwykłym połączeniem nowoczesnej technologii i wyjątkowej atrakcyjności wykonania. Nowoczesna, innowacyjna technologia zastosowana w każdym modelu ciągnika marki pozwala na zastosowanie go w wyjątkowych, nieraz bardzo specyficznych warunkach, także atmosferycznych, a różnorodne, dodatkowe funkcje ułatwiają pracę na roli.

Atrakcyjność wykonania jest widoczna nie tylko w estetyce projektu, ale również w innowacyjnym połączeniu wszystkich elementów, dzięki czemu ciągniki włoskiej firmy są niezwykle łatwe i przyjemne w użytkowaniu. Ciągniki włoskiego pochodzenia nieustannie znajdują odbiorców w wielu krajach, niezależnie od położenia, dlatego też łatwo znaleźć dealerów ciągników marki Lamborghini. W sieci znajdziemy ich szczegółową listę i adresy najbliżej położonych placówek.