Massey Ferguson należy do międzynarodowej czołówki firm zajmujących się produkcją i dystrybucją ciągników i innych maszyn rolniczych, jednak w przeciwieństwie do swych konkurentów nie wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, ale z Kanady.

Logo Massey Ferguson

Logo Massey Ferguson

Przedsiębiorstwo powstało w 1953 roku i początkowo znane było pod nazwą Massey- Harris- Ferguson Limited, a po pięciu latach działalności nazwę skrócono do obecnej wersji. Jedną z pierwszych firm, z jaką nawiązała współpracę brytyjska marka, było przedsiębiorstwo David Brown i pierwsze ciągniki wyprodukowane przez firmę Ferguson są właśnie wynikiem tej pracy. W trakcie kolejnych lat marka zmieniła swojego partnera biznesowego na Toma Forda, który był wówczas faworytem w produkcji maszyn rolniczych na świecie. Jeszcze w trakcie współpracy z Fordem Ferguson nawiązał współpracę z firmą Standard Motor Company, która z czasem stała się wyłącznym współpracownikiem kanadyjskiej marki. Mniej więcej w tym czasie marka Ferguson otworzyła w Detroit swoją pierwszą własną fabrykę, stając się w pełni niezależną marką. Obecnie marka Ferguson jest właścicielem konsorcjum AGCO, a licencję na produkcję dwóch modeli silników wykupił polski koncern Ursus.

Massey Ferguson 255

Massey Ferguson 255

Największym sukcesem marki Ferguson jest opatentowanie innowacyjnego systemu zawieszenia narzędzi rolniczych, sterowanych siłownikiem hydraulicznym. Był to tak znaczący przełom w produkcji maszyn rolniczych, że większość obecnie produkowanych na całym świecie maszyn rolniczych wyposażonych jest w wynaleziony przez koncern systemie, co zagwarantowało marce praktycznie dożywotni sukces. Salony z maszynami rolniczymi marki można znaleźć właściwie na całym świecie, co znacznie ułatwia dostęp do nowoczesnych i intuicyjnych narzędzi, stworzonych z myślą o rolnikach i ich pracy.