Marka Renault niezmiennie kojarzy nam się z samochodami osobowymi, jednak osoby zajmujące się branżą rolniczą wiedzą, że firma ta ma na swoim koncie także produkcję ciągników rolniczych. Do marki Renault należą także mniejsze firmy motoryzacyjne, takie jak Dacia, Renault Samsung Motors, rosyjska Łada czy Moskwicz.

Obecne logo Renault

Logo Renault

Zanim jednak przyjrzymy się dokładnej produkcji ciągników, warto nieco przybliżyć samą historię powstania jednego ze światowych imperiów motoryzacji. Marka Renault powstała w 1898 roku jako firma rodzinna, zarządzana przez trzech braci- Louisa, Marcela i Fernanda Renault. Początkowo firma ani trochę nie przypominała jej obecnego stanu. Jej siedzibą była stara szopa położona na terenie posesji jej założycieli, jednak już po pierwszym roku widać było jej wyraźny rozwój- liczba pracowników przekroczyła setkę, a liczba produkowanych przezeń aut niemalże jej dorównywała.

Renault Atles 936

Renault Atles 936

Jednych z większych sukcesów przedsiębiorstwa było wykorzystanie do produkcji własnej produkcji silników. Okres I wojny światowej przyniósł rozgłos marce za sprawą taksówek marki Renault, które odegrały nań istotną rolę. To właśnie w trakcie wojny powstały także silniki lotnicze, samoloty, samochody transportowe, czołgi oraz amunicja. Okres międzywojenny również był dla marki łaskawy. Oprócz przekształcenia instytucji w spółkę akcyjną marka w tym czasie stworzyła kilka nowych modeli pojazdów sygnowanych logiem francuskiej marki. Czas II wojny światowej okazał się dla firmy nieco surowszy, gdyż na jej czas wstrzymano produkcję samochodów. Kolejne lata aż do pory obecnej jawiły się firmie jako nieustanny rozwój.

Na koncie Renault pojawiały się nowe modele samochodów, a w międzyczasie także traktorów, a liczba wyprodukowanych egzemplarzy ciągle rosła. Działo się tak dlatego, że popyt na pojazdy marki wzrastał, więc naturalną koleją rzeczy było otwarcie nowych fabryk marki nie tylko we Francji, ale także poza granicami jego rodzimego kraju. Traktory marki Renault można często spotkać w gospodarstwach rolnych. Charakteryzują się one trwałością, dobrą mocą silnika i wygodnym użytkowaniem, co jest niezmiernie ważne w tak ciężkiej pracy, jaką jest rola.