New Holland jest amerykańską firmą znanym na całym świecie, zajmującą się produkcją i sprzedażą ciągników i innych maszyn rolniczych. Obecnie marka należący do CNH Global, będącej z kolei częścią przedsiębiorstwa Fiat Group.

Logo New Holland

Logo New Holland

Historia przedsiębiorstwa New Holland zaczyna się od połączenia czterech współpracujących ze sobą marek: Ford, FiatAgri, Claeys i New Holland. Z początkiem działalności, czyli od 1895 roku przedsiębiorstwo było znane pod nieco inną nazwą, mianowicie jako New Holland Machine Company w amerykańskiej Pensylwanii. Firma w pierwszych latach działalności nie przypominała imperium, jakim jest obecnie, a całym majątkiem firmy była niewielka wówczas fabryka. Jednak sukces jej założyciela- Abe Zimmermana przyniósł firmie wielką popularność. Owym sukcesem było  skonstruowanie przełomowego jak na ówczesne czasy mrozoodpornego silnika, który napędzał wszystkie maszyny, produkowane w niewielkiej wówczas firmie, a więc nie tylko ciągniki, ale także rozdrabniacz do pasz, rozdrabniarka do kamieni oraz inne urządzenia gospodarstwa domowego.

New Holland T5

W latach 50. ubiegłego wieku firma wyprodukowała pierwszy samojezdny kombajn zbożowy. Mniej więcej w tym czasie firma New Holland rozpoczęła współpracę z działającym już przedsiębiorstwem Claeys, specjalizującą się w produkcji młocarni i innych maszyn żniwnych, znaną już wówczas ze swoich produktów w całej Europie. Kolejne lata jawiły się firmie nie tylko pod znakiem modernizacji parku maszynowego i poszerzenia oferty, ale także licznymi zmianami w profilu samego przedsiębiorstwa. W 1986 roku przedsiębiorstwo wykupił Ford, a w 1991 roku większość akcji, bo aż 80% przejął Fiat. Jak obecnie wygląda oferta i system pracy przedsiębiorstwa? Jedna z fabryk produkujących kombajny zbożowe dla przedsiębiorstwa CHN Global, ale pod marką New Holland, znajduje się w Płocku. Lista firm współpracujących z firmą New Holland jest imponująca, są to uznane w branży przedsiębiorstwa z całego świata.

Jak na początku działalności, tak obecnie przedsiębiorstwo stara się wprowadzać najnowsze rozwiązania i udogodnienia dla rolników, nie naruszając przy tym środowiska naturalnego jakim jest rola. Sama oferta marki jest niezwykle bogata i oferuje nie tylko ciągniki i inne maszyny rolnicze, ale również sprzęt do rozładunku i załadunku oraz specjalne maszyny ułatwiające pielęgnację trawników. Dzięki rozbudowanej sieci salonów produkty New Holland są łatwo dostępne dla każdego rolnika.