W czołówce znanych na całym świecie producentów maszyn rolniczych znajduje się również przedsiębiorstwo niemieckiego pochodzenia- Claas, znane w większości krajów, w których rolnictwo gra istotną rolę.

Logo Claas

Logo Claas

Warto wiedzieć, że w  Ameryce Północnej oraz Australii kombajny marki znane są pod marką Cat, dystrybuowane przez dealerów marki Caterpillar.  Obecnie w ofercie przedsiębiorstwa Claas znajdziemy nie tylko wspomniane wcześniej kombajny, ale również ciągniki, maszyny żniwne, ładowarki teleskopowe, silniki i maszyny zielonkowe. Historia przedsiębiorstwa zaczyna się w 1913 roku od założenia firmy w niemieckiej miejscowości Harsewinkel. II wojna światowa wpłynęła na działalność przedsiębiorstwa, jednak niedługo po jej zakończeniu, bo już w 1946 roku zaczęło ono produkcję kombajnów zbożowych o własnym napędzie. Lata 50. objawiły się przedsiębiorstwu pod znakiem otwarcia nowych fabryk- jedną w niemieckim Padeborn, drugą w francuskim Metzu, co było odpowiedzią na wysoki popyt na produkty niemieckiej marki. Przejęcie kolejnej fabryki maszyn rolniczych Josef Bautz z końcem lat 60. umożliwiło poszerzenie asortymentu o maszyny zielonkowe. Dalsze lata posłużyły się przedsiębiorstwu na rozwój i modernizację dotychczasowej oferty, do której w 1994 roku system AGROCOM,  oparty na satelitach, wspomagający rolniczy system informacji. Rok później firma wprowadziła na rynek najsilniejsze i najwydajniejsze wówczas kombajny Lexion, dzięki którym marka dodatkowo umocniła swoją pozycję na rynku. W 2001 roku powstała firma Claas Omaha/COL, specjalizująca się w produkcji kombajnów Lexion. Po dwóch latach firma stała się właścicielem przedsiębiorstwa Renault Agriculture, produkującą ciągniki rolnicze, a w 2005 roku powstała kolejna fabryka marki w Krasnodarze, południowej części Rosji.

Claas Arion 400

Claas Arion 400

Firma posiada ogromne doświadczenie na rynku oraz swoją tradycję w produkcji wszelakich maszyn rolniczych. Są one znane i cenione w większości państw na świecie i w pełni zasłuży na owe uznanie wysoką jakością wykonania i innowacyjnym wykonaniem.