Logo McCormick

Logo McCormick

McCormick jest jedną z wiodących na całym świecie przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i dystrybucją maszyn rolniczych. Rodzimym krajem przedsiębiorstwa są Stany Zjednoczone, w których to firma powstała w 1831 roku. W tym samym roku przedsiębiorstwo miało także swój debiut w produkcji.

To właśnie wtedy założyciel firmy- Cyrus McCormick skonstruował pierwszą zmechanizowaną maszynę rolniczą, jaką była żniwiarka, która wówczas wywołała prawdziwą rewolucję w przemyśle rolniczym. Około 70 lat później, czyli w roku 1902 powstała spółka International Harvester Company, w skład której weszła min. firma McCormick. Przedsiębiorstwo od tej pory kojarzone jako IHC w czwartym roku działalności wyprodukowała pierwszy ciągnik rolniczy, rozpoczynając tym samym masową produkcję ciągników na rynki światowe. W kolejnych latach spółka rozszerzyła swoją działalność zarówno o nowe modele ciągników oraz wprowadzając do produkcji również kombajny. W 1985 roku spółka, do której należało przedsiębiorstwo McCormick, przez co od tej pory produkty marki McCormick znane były pod szyldem Case International. Od 1999 roku koncern Fiat jest właścicielem przedsiębiorstwa Case IH, dołączając do tego firmę New Holland, dzięki czemu powstała spółka Case New Holland Global.

McCormick f80

McCormick f80

Być może sama nazwa nie przypomina o działającej kiedyś firmie McCormick, jednak w ofercie spółki można znaleźć nie tylko poszczególne modele tworzone kiedyś przez markę, ale również wysoką jakość produktów i innowacyjne rozwiązania, ułatwiające pracę wszystkim zajmującym się rolą. W ofercie przedsiębiorstwa Case New Holland, której firma McCormick jest częścią, znajdziemy przede wszystkim ciągniki, z rozróżnieniem na ciągniki rolnicze, sadownicze i specjalne oraz ładowarki teleskopowe. Ich produkcja odbywa się w czterech fabrykach grupy Argo we Włoszech i Francji, w których produkuje się również ciągniki marki Landini.