Jedna z czołowych obecnie firm działających w branży rolniczej- John Deere posiada równie bogatą co swoją historię tradycję w produkcji innowacyjnych i nowoczesnych maszyn rolniczych, z których najbardziej rozpoznawalne są ciągniki.

Logo John Deere

Logo John Deere

Firma powstała w 1837 roku w Stanach Zjednoczonych, a jej założycielem był kowal i rzemieślnik John Deere, który z niewielkich na ówczesną porę możliwości stworzył prawdziwe imperium. Przez ponad 170 lat obecności na rynku firma przeszła przez wiele różnych kryzysów- począwszy od tych ekonomicznych, obecnych kilkakrotnie na rynku amerykańskim, poprzez kryzysy wewnątrz firmy i jej przeobrażenia.

Pierwsze lata obecności na rynku branżowym pozwalają założycielowi na rozwinięcie skrzydeł, dzięki czemu z roku na rok wzrasta liczba produkowanych maszyn. W roku 1864 firma uzyskuje pierwszy patent na jedną z maszyn służących do odlewu części, które są elementem procesu produkcji. W trakcie tak długiej obecności na rynku przedsiębiorstwo wytrzymało min. Wielki Kryzys, samo ulegając przeobrażeniom i podążając za bieżącymi innowacjami, co pozwoliło firmie zagościć na międzynarodowym rynku. Obecnie amerykańska firma John Deere jest pionierem w produkcji wysokiej klasy, nowoczesnych i innowacyjnych maszyn rolniczych, spośród których najbardziej rozpoznawalne są ciągniki.

John Deere 8030

John Deere 8030

Tak wiele lat obecności na rynku nie umniejszyło wysokiej jakości usług, a cechy najważniejsze dla założyciela firmy, czyli uczciwość, wysoka jakość produkcji, innowacja czy produkcja w oparciu o najnowsze technologie są widoczne w każdym egzemplarzu wyjeżdżającym z fabryki. Jak sam zarząd firmy uważa, za jej sukcesem stoją ludzie- pracownicy, dla których ułatwianie życia rolnikom jest pasją i rodzajem misji. Sukcesu nie byłoby także bez liderów, którzy umiejętnie zarządzali całą firmą przez lata. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu w produkcję, praca z maszynami firmy John Deere staje się przyjemnością.