Logo Case IH

Logo Case IH

Case IH jest zdecydowanie jedną z największych firm produkujących ciągniki i pozostałe maszyny rolnicze o zasięgu ogólnoświatowym. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w miejscowości Racine w amerykańskim stanie Wisconsin, jednak cała sieć sprzedaży produktów firmy obejmuje 4000 dealerów i dystrybutorów, mających swoją siedzibę w 160 krajach świata.

Obecnie firma Case IH należy do przedsiębiorstwa CNH Global, nad którą pieczę sprawuje włoska firma Fiat Industrial. Niewątpliwie na sukces firmy złożyło się kilka czynników, ale jednym z nich jest szeroka oferta przedsiębiorstwa, która nie ogranicza się jedynie do ciągników rolniczych, ale także pozostały sprzęt rolniczy: kombajny zbożowe, maszyny do produkcji siana i pasz, maszyny uprawowe, systemy siewne i sadzarki, opryskiwacze i aplikatory oraz inne, bardziej specyficzne narzędzia rolnicze, a oprócz tego usługi finansowe oraz wsparcie serwisowe dla rolników i przedstawicieli handlowych, które uzyskać można w punktach sprzedaży produktów marki Case IH. Do produktów, które przyniosły marce największą popularność należą kombajny Axial-Flow, ciągniki rolnicze Magnum, Steiger i Farmall. Początek przedsiębiorstwa datuje się na rok 1985, kiedy to przedsiębiorstwo International Harvester zostało przekształcone na Case International. Już po dwóch latach stworzono prototyp pierwszego ciągnika znanego początkowego jako model P100, a później zmienioną na Maxxum. W zasadzie można przyjąć, że produkcja tego prototypu zapoczątkowała całą linię produkcji, do której można zaliczyć także nowy rodzaj silnika New Case Engine, który stał się podstawą nowej linii produkcyjnej ciągników. Przedsiębiorstwo korzystało z kilku fabryk, w tym min. w Neuss i Doncaster.

Case IH Maxxum 115

Case IH Maxxum 115

Od 1999 roku do chwili obecnej firma funkcjonuje pod nazwą Case IH. Przez lata obecności na rynku przedsiębiorstwo zdołało nie tylko wysoką jakością  usług, kompleksową obsługą i bogatą ofertą, ale także jej dostępnością na rynku. Na stronie internetowej przedsiębiorstwa można znaleźć najbliżej dostępnego dealera marki.